Seyahat sigortası artık her zamankinden daha önemli!
Özellikle eğitim ve çalışma için A.B.D.’ye gidiyorsanız.

Her yıl, dünyanın birçok köşesinden öğrenciler eğitim amaçlı A.B.D’ne gitmektedir. A.B.D. gibi sağlık sisteminin hem pahalı hem de karmaşık olduğu bir ülkede, seyahat sigortası her geçen gün daha fazla önem kazanmaktadır.

Sigortanız yoksa pahalı
Birçok kişi yurtdışında doktora gitmenin pahalı olduğunu bilmektedir, özellikle A.B.D.’ de. New York’ta bulunan hizmet ofisi sayesinde ERV karşılaşılan çeşitli hastalıkların tedavi ücretlerini araştırmıştır.

Buna göre, sıradan bir doktor randevusu (örn: boğaz ağrısı) 75 ile 100 USD arası ücretlendirilmektedir. İlaçlar, tahliller ve tedavi uygulamaları bu ücretin haricindedir.

Bir bacak kırılmasının tedavi masrafı, hastanın ameliyat ihtiyacı olup olmamasına göre 3.000 USD ile 40.000 USD arası büyük farklılıklar gösterebilir.

Eğer bir apandisit ameliyatı olunacaksa, komplikasyon olmaması durumunda yaklaşık 12.000 USD tutarında tedavi masrafı doğacaktır.

Bir hastanede kalmanın maliyeti, kişinin rahatsızlığına göre farklılık göstermesiyle beraber, yalnız bir odada kalma masrafı gecelik 2.000 USD‘ı bulabilmektedir. İlaçlar, tahliller ve tedavi uygulamaları bu ücretin haricindedir.

Karmaşık sağlık hizmetleri
Sağlık hizmetleri, A.B.D’ de pahalı olmakla kalmayıp, aynı zamanda bir doktor randevusu almak dahi zor olabilmektedir. Birçok doktor yeni müşteri kabul etmemektedir veya Amerikan sağlık sigortası olmayan birini tedavi etmek istememektedir.

Hatırlatmalara dikkat!
A.B.D’ de bir hastanede veya klinikte tedavi olduktan sonra masraflarınızla ilgilenecek bir sigortanız olsa dahi postanıza otomatik ödeme hatırlatıcıları gönderilmektedir. Amerikalılar bu ihtarlara alışık olsa dabir yabancı olarak bu durumun sorun teşkil edeceğini ve de ödeme yapmanız gerektiğini düşünebilirsiniz. Böyle bir durum gerçekleştiğinde, ödeme yapmadan önce mutlaka sigorta şirketinizle iletişime geçmelisiniz.

 

Tüm haberleri görmek için tıklayın...